O nás

Výrobky firmy LOLA jsou konstruovány na základě dlouholetých zkušeností potápěče a zakladatele pana Miroslava Lukáše. Při vývoji veškerých produktů značky LOLA je kladen důraz především na bezpečnost a pocit pohody pod vodou. Veškeré výrobky LOLA jsou testovány zkušenými potápěči, a to i v nejnáročnějších podmínkách, jako jsou jeskyně, cenoty, vraky nebo při potápění pod ledem.

Historie

,,Všechno to začalo shlédnutím filmů Svět ticha a Čtyři z Moany. První ponoření pod vodu bylo na splavu v potoce Bystřička v Olomouci. Použil jsem motocyklové brýle, u kterých jsem větrací průduchy zakapal voskem. Tento pokus těsnění vydržel přibližně 20 vteřin, než se brýle zaplavily. Přesto i tak krátký pohled pod hladinu stačil na to, abych této vášni propadl a věnoval se jí až dodnes."

- Miroslav Lukáš

1967
V roce 1967 se Miroslav Lukáš začal věnovat orientačnímu potápění. V tehdejším Československu však prakticky neexistovala možnost pořídit kvalitní tuzemskou automatiku a ani zahraniční automatiky nesplňovaly potřebné parametry. Tento nedostatek dal vzniknout prvním potápěčským přístrojům značky LOLA.

1974
V roce 1974 se stal Miroslav Lukáš jedním ze skupiny speleopotápěčů, která provádí výzkum Hranické propasti. Pro potřeby tohoto výzkumu vznikly další výrobky značky LOLA - světla, speleobubny a manometry. Jejich kvalitu dostatečně prověřily velmi náročné podmínky výzkumu.

1980
Osmdesátá léta dala vzniknout dalším novým výrobkům. Kvůli rozšíření zájmu o potápění a rozvoji techniky byla vyvinuta speciální podvodní pouzdra pro kamery a fotografické přístroje. I tyto výrobky prošly těžkou zkouškou kvality. V letech 1980 až 1989 se tato pouzdra využívala například při objevování a mapování nových jeskynních systémů na Kubě, v Mexiku a v Africe.

1991
V roce 1991 byla založena firma LOLA se sídlem v Olomouci.

  

První vodotěsné podvodní pouzdro na kameru Eumig 880 v Jugoslávii 1979

Podvodní pouzdro na fotoaparát PENTAGON SIX

Počátky výrobků v roce 1981 a výrobky v akci na expedici na Kubě v roce 1982