AngličtinaČeština
Lola
Vyhledat zboží
Klíčové slovo: 
Cena od:  do
Uživatelské jméno
Heslo
Registrovat se »

O nás

Výrobky firmy LOLA jsou konstruovány na základě dlouholetých zkušeností potápěče a zakladatele pana Miroslava Lukáše. Při vývoji veškerých produktů značky LOLA je kladen důraz především na bezpečnost a pocit pohody pod vodou. Veškeré výrobky LOLA jsou testovány zkušenými potápěči, a to i v nejnáročnějších podmínkách, jako jsou jeskyně, cenoty, vraky nebo při potápění pod ledem.

Historie

1967
V roce 1967 se Miroslav Lukáš začal věnovat orientačnímu potápění. V tehdejším Československu však prakticky neexistovala možnost pořídit kvalitní tuzemskou automatiku a ani zahraniční automatiky nesplňovaly potřebné parametry. Tento nedostatek dal vzniknout prvním potápěčským přístrojům značky LOLA.


1974
V roce 1974 se stal Miroslav Lukáš jedním ze skupiny speleopotápěčů, která provádí výzkum Hranické propasti. Pro potřeby tohoto výzkumu vznikly další výrobky značky LOLA - světla, speleobubny a manometry. Jejich kvalitu dostatečně prověřily velmi náročné podmínky výzkumu.


1980
Osmdesátá léta dala vzniknout dalším novým výrobkům. Kvůli rozšíření zájmu o potápění a rozvoji techniky byla vyvinuta speciální podvodní pouzdra pro kamery a fotografické přístroje. I tyto výrobky prošly těžkou zkouškou kvality. V letech 1980 až 1989 se tato pouzdra využívala například při objevování a mapování nových jeskynních systémů na Kubě, v Mexiku a v Africe.


1991
V roce 1991 byla založena firma LOLA se sídlem v Olomouci.
© 2022 LOLA
Miroslav Lukáš - LOLA, Holická 31/546, 772 00 Olomouc, Tel.: +420 585 223 826, E-mail: info@lola.cz   
Copyright © LOLA Všechna práva vyhrazena
Web realizoval OCTOPUS